_

Eğitimler

_

Bireysel Eğitim

Bireysel eğitim ile Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı program kapsamında bire bir eğitimin verildiği Defne Duru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş eğitim programları sunuyoruz. Fizyoterapi eğitimi, özel eğitim, psikolojik destek ve çok daha fazlasıyla öğrencilerimizin gereksinimlerine göre bir eğitim modeli geliştiriyoruz. Eğitim sürecinin başında her bir öğrencimizi ayrı ayrı değerlendirerek hedeflerimize ulaşma sürecinde rotamızı belirliyor ve programlarımızı buna yol haritamıza göre oluşturuyoruz.

Grup Eğitimi

Engelleri birlikte aşmak için çıktığımız yolda sosyal faaliyetler ve sosyal beceri eğitimi, sanat etkinlikleri ve eğitici grup oyunları ile öğrencilerimizin grup içerisinde uyumlu bir şekilde faaliyetlerini sürdürmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimizin sosyal yeterliliğini ve edindikleri becerileri uygun ortamlarda kullanmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin öğretmenleri eşliğinde sosyal faaliyetlere katılmasını mümkün kılıyoruz. Çocukların yaratıcılıklarını desteklemek ve problem çözme yeteneklerini keşfetmek adına sunduğumuz eğitimlerle aynı zamanda bilişsel gelişimi de destekliyoruz.

Aile Eğitimi

Defne Duru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde sunduğumuz aile eğitimi ile ailenin, rehabilitasyona ihtiyaç duyan çocuğunun kabulünü sağlamak, haklarını ve sorumluluklarını anlamasını sağlamak, belli programları uygulamasını sağlamak adına hizmet veriyoruz. Aile ile iş birliği yapmak ve aileyi diğer kaynaklar hakkında bilgilendirmek amacıyla oluşturulan Aile Eğitimi birimimizde ailenin ve çocuğun gereksinimlerinin belirlenmesini öncelik olarak ele alıyoruz. Gereksinimlere göre bireysel veya grup çalışması olarak sunduğumuz aile eğitim programları ile bireyin annesine babasına ve kardeşlerine bilgilendirmelerde bulunuyoruz.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerimizde, öğrencilerimizin yaşadıkları problemlerin giderilmesi adına oyun temelli yaklaşımlarla destek veriyoruz. Kaygı ve stresin kaynağının bulunmasının ardından aile ile yaptığımız iş birlikleri ile kişiye özel psikolojik destek tekniklerini uyguluyoruz. Öğrencilerimizin kaygı ve stres kaynağından meydana gelen problemlerinin çözüme kavuşturulmasını sağlıyoruz. Sadece öğrencilere değil, ailelerine de psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetinin verildiği kurumumuzda problemlerin tanımlanmasını ve ardındaki sebeplerin çözümlerini sunuyoruz.

Uyum ve Davranış Terapileri

Parmak emme, öfke patlamaları, yalan söyleme, uyku bozukluğu, asosyalite ve içe kapanıklık, evden ve okuldan kaçma gibi sorunların çözümü için uyguladığımız uyum ve davranış terapileri ile problem sürecinin çözümlenmesini sağlıyoruz. Profesyonel ekibimizin desteği ile yaşadıkları olumsuzluklardan ve aile için problemlerden çıkmalarını sağlayan öğrencilerimizin olaylara daha kolay bir şekilde uyum sağlamalarına yardımcı oluyoruz. Öğrencilerimizin kişisel gelişimleri için faydalı olan uyum ve davranış terapileri sayesinde sorunların psikiyatrik rahatsızlıklara ulaşmadan çözümlenmesine katkıda bulunuyoruz.