_

Hakkımızda

Defne Duru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2006 yılında Ankara’da kuruldu. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu’ndan 2003 yılında mezun olarak kendisini özel eğitim ve rehabilitasyona adayan Rıdvan DEMİR’in liderliğinde faaliyete geçen Merkezimiz, DEMİR’in 2004 yılında Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezinden edindiği başarı belgesi ile taçlandı. Kurulduğu günden bugüne büyüyen ve gelişen Merkezimizde bugün, 250 kişilik büyük bir aileyiz.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde sunduğumuz hizmetler ile her öğrencimizin ihtiyaçlarını karşılıyor, bilişsel ve psikomotor gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Merkezimizden aldığı eğitim ile günlük yaşamını toplumun mutlu birer bireyi olarak sürdüren öğrencilerimiz, en büyük gurur kaynağımızdır. Özel eğitim gereksinimleri olan bireylerin toplum yaşamına uyum sağlaması için ihtiyacı olan ilginin ve eğitimin verildiği merkezimizde aynı zamanda toplumsal bilincin arttırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Öğrencilerimizin yeteneklerini en üst düzeyde geliştirilebilmeleri için bire bir ilginin esas alındığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde çağdaş teknolojinin sunduğu eğitim materyalleri ile hızlı ve geniş kapsamlı bir eğitim modeli benimsiyoruz. Alanında uzman meslek elemanları ile okul- aile- çevre üçgeninde kamuoyunun duyarlılığını arttırarak en değerli varlıklarımız için bireyselleştirilmiş eğitim sistemleri uyguluyoruz.

14YILLIK TECRÜBE
18DALDA EĞİTİM
20UZMAN
250KİŞİLİK AİLE

Vizyonumuz

Sunduğumuz özel eğitim ve rehabilitasyon desteği ile öğrencilerimizin kişisel ihtiyaçlarını kendilerinin karşılayabilmesine olanak tanıyor, ailesi ve çevresi ile uyum içerisinde davranış sergileyen birer birey olmalarını sağlıyoruz. Eğitimin temel bir ihtiyaç olarak kabul edildiği kurumumuz, öğrenmeyi ve gelişmeyi karşılıklı olarak destekleyen yenilikçi yapısıyla her gün daha iyiye ulaşmak için çalışıyor.

Özel eğitim ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan çocuklar için sunduğumuz eğitim – öğretim hizmetleri kapsamında; iletişimden ve teknolojiden güç alarak öğrencilerimizin gelişimine büyük katkıda bulunuyoruz. Öğrencilerimizin toplumun tabii bir üyesi olarak kabul edilmesi için toplumsal bilincin de arttırılmasını sağlıyoruz.

Misyonumuz

Öğrencilerimizin bilişsel gelişimlerine katkı sunmak adına çıktığımız yolda, gördükleri eğitimlerin toplumsal bir bilinç ile desteklenmesi için çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürüyoruz. Özel eğitime ihtiyaç duyan tüm öğrencilerimizin toplum yaşamına uyum sağlaması adına bireyselleştirilmiş eğitim sistemleri oluşturuyoruz. Her öğrencinin farklı olduğunun bilinciyle yaklaşımlarımızda özgün ve özenli bir anlayış benimsiyoruz.

Öğrencilerimizin yapabileceklerinin en iyisini yapması için tüm imkanların seferber edildiği Defne Duru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde onların yüreklerindeki sesi duyurmayı hedefliyoruz. Sevgi ve saygı çerçevesinde toplumsal bilinç ile desteklenmesi ve yeteneklerini en üst düzeyde geliştirebilmeleri için her geçen gün büyümeye ve yenilenmeye devam edeceğiz.